Zog me Pilaf

Përbërësit

1.2 kg zog fshati
500 gr oriz (për pilaf)
45 ml vaj
25 gr gjalpë
15 gr kripë
50 gr vegeta

Përgatitja
1
Zieni zogun e fshatit dhe orizin në tenxhere të veçanta, në ujë me kripë, vegetë, vaj ulliri dhe gjalpë.
2
Më pas, hidhini në tavë dhe futini në furrë për 20 minuta.

Leave a Reply