Vjen lajmi i madh/ Ja data kur hapen kufijtë në Shqipëri

Cdo dite Shqiperia po rihapet dhe cdo gje po shkone aty ku e kishim lene para se te mbyllej cdo gje.Shpresojme qe dite me te mira do te vijn per te gjithe ne.

Që prej muajit mars vendi yne ka mbyllur kufijtë tokësorë, ato ajrorë dhe detarë, për shkak të pandemise se koronavirusit. Por me sa duket në 18 Maj do të rihapen kufijtë dhe njerezit do te fillojne te udhetojne.

Edi Rama ka konfirmuar me Komitetin e Ekspertëve se më 18 Maj do të rihapet kufiri tokësor dhe ajror. Më herët Rama ka konfirmuar se transporti detar do të qëndrojë i mbyllur per disa kohe deri ne nje deklarate te dyte.

“Më 18 maj ne hapim kufijtë, tokësor dhe ajror. Prandaj Ministria e Shëndetësisë të përgatisë broshura informuese për qytetarët dhe masat që duhet të merren“, – u shpreh Rama.