Video/ Shikoni si ‘shkundet’ pallati nga tërmeti në Meksikë, te gjithe ne rruge ska ndodhur kurre me pare

Tërmeti me magnitudë 7.5 të shkallës rihter, lekund diten e djeshme Meksiken ku te gjithe njerezit kane dalur nga shtepite e tyre.

Siç mund ta shihni në videot e publikuara në rrjetet sociale, një ndërtesë disa-katëshe ‘shkundet’ nga lëkundja apo uji që lëviz në pishinë.

Ndërkohë, një pamje është krijuar edhe në det, ku uji është tërhequr nga shtrati në disa zona bregdetare, si dhe bregdeti është mbushur me gurë.

Por gjendja eshte normalizuar dhe nuk ka pasur pasoja.

Per me shume shikoni videon: