Vendosi një top si zbukurim në oborr, 51 vjeçari sherr me autoritetet

Një pronar i një shtëpie është urdhëruar të heqë një objekt në oborrin e shtëpisë së tij një top prej 15 metrash prej qelqi-fibër.

Ndërtuesi Mark Stephens e ka vendosur atë në kopshtin e shtëpisë së tij në fshat që ndodhet në një park të bukur kombëtar.

Por oficerët e planifikimit në Parkun Kombëtar të Brecon Beacons në mes të Uellsit kanë kërkuar që ai të largojë objektin.

Z. Stephens e bleu topin si një ‘ornament të madh të kopshtit’ nga një kompani shpëtimi, pasi ajo u përdor si një mbështetëse nga një kompani operistike.

51-vjeçari tha: ‘Mendova se mund të ishte një veçori në kopshtin tim dhe do të ishte pak argëtim dhe unë kam edhe një kuti të vjetër telefoni të kuqe. Disa njerëz kanë statuja të luanëve dhe unë do të kisha një top në kopshtin tim.

“Është një kompozim me tekstil me fije qelqi, nuk do të shkaktojë ndonjë dëm. Është një zbukurim i madh i kopshtit, asgjë më shumë se kaq. Unë nuk mund të shoh ndonjë arsye pse dikush do të ankohet”.

Por oficerët e planifikimit të parkut kanë urdhëruar që ky objekt të largohet nga shtëpia e tij në Bwlch, pranë Brecon.

Ai shpreson të hyjë në shtëpi brenda dy deri tre muajve të ardhshëm dhe shpreson që topi do të lejohet.

Image

Leave a Reply