Vajza 10-vjeçare u rrëzohet dhe humb jeten ne shkolle

0
500

Humb jeten vajza 10-vjeçare, e cila vdiq papritur pasi u rrëzua në shkollë nga një hemorragji e dyshuar në tru.

Rai-Lèyah Parveen Saddique u dërgua në spital të mërkurën e kaluar pasi u sëmur në shkollë.

Më pas ajo u transferua ne nje spital tjeter por ajo nuk arriti dhe vdiq në orët e para të së hënës.

Ajo ishte një vajzë shume e mire e dashur dhe nje vazje shembullore.Ngjarja ndodhi ne Britanin e Bashkuar.