U kthye para 2 ditësh nga Italia, pa u vetëkarantinuar! Kapet ‘live i pabinduri’: Hape krahun dhe njoftoni urgjent ambulancën (VIDEO)

Pasi eshte i infektuar dhe ka ardhur ne Italia ai duhet te rrinjte ne shtepi por djali ka dalur dhe leviz gjithe diten neper Tirane dhe nuk mbyllet ne karantine ne shtepi.

Por diten e sotme ai eshte ndalur nga policia dhe e kane derguar ne spital.

Kjo ngjarje ka ndodhur live teksa drejtori i Përgjithshëm, Ardi Veliu në terren duke bërë kontrollet, pikërisht kundër këtyre personave të “pabindur” që vijnë nga Italia dhe nuk vetëkarantinohen.

” Hape krahun dhe njofto ambulancën. Është kthyer para dy ditësh nga Italia dhe nuk po ndihet mirë dhe do të njoftohet shërbimi i Urgjencës do t’i bëhet thirrje për t’u vetëkarantinuar”, tha Veliu.

Tashme gjendja e tij eshte me ndryshe.Deri tani ka shkuar numri i te prekurve ne 23 dhe shpresojme te behen me mire.

Video