Turisti nga Kosova dergon djalin 7 vjecar me urgjence ne spitalin e Lezhes, por ja cfare pergjigje i jep mjeku

Ne keto dite te nxehta vere shume shqiptare nga Kosova jane duke kaluar pushimet ne bregdetin shqiptare, nje pjese e madhe e te cileve kane zgjedhur bregdetin e Shengjinit.

SHumica e tyre e kane bregdetin shqiptar destinacionin e tyre te pazevendesueshem po shpeshhere sherbimet ne vendin tone lene shume per te deshiruar.

Ja cfare shkruan nje i ri ne nje grup rrjetet sociale per nje 7 vjecar qe ishte drejtuar per ndihme urgjences se spitalit te Lezhes.. :

A ka me turp se sa ne spitalin e Lezhes nje femije i vogel Kosovar ishte rreth 7 vjeç vjen ne urgjence pasi kishte rene nga krevati dhe mjeku imazhier i skanerit u mor nga mjekja e urgjences dhe thote jam larg smund te vije po dergojeni per Tirane!

Po nuk i rref njeri kot doktorat, perfundimisht keto lloj mjekesh jane per te ju qr! Per nje skaner te besh 60 km eshte turp kur paisja eshte dhe funksionon tek spitali!
Si lihet nje femije i cila ka pesuar nje traum me nje pjese jetike si koka te udhetoje me ambulance ne gjithe ate trafik vetem se doktori perton per te ardh!

sinqerisht jane shume pa shpirt disa mjeke, ajo e urgjences boll u mundua e shkreta po pergjigjia e mjekut shume pa lidhje!

Ngjarja ka nodhur diten e djeshme rreth ore 16:30