Toka nuk gjen qetësi, tërmet pak minuta më parë me magnitudë 4.9, ja epiqendra

Toka nuk gjen qetësi. Një tërmet është regjistruar pak më parë në Detin Jon.

Sipas ESMC, lëkundja ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës rihter dhe me epiqendër në Kefalonia, Greqi, dhe me thellësi 10 km.

Cdo gje ka shkuar mire dhe pa pasoja.

Dihet qe ne stinen e veres shtohen me shume lekundjet sizmike