Tjetër vendim qe nuk pritej/ Vendi po mbyll kufijtë, Rama njofton: Nga nesër me Greqinë do të…

E gjithe Shqiperia eshte ne karantine dhe kjo eshte forma me e mire dhe ilaci i ketij virusi.

Nese doni nje ilac per koronavirusin duhet te rrini ne shtepi dhe kostoja eshte zero.

Por vendimi tjeter qe ka marr sot qeveria eshte se diten e neserme Shqiperia do te mbyll kufijte me shtetin Grek deri sa gjendja te qetesohet.

Dhe kjo eshet forma me e mire per te neutralizaur virusin.

Kryeministri Rama shkruan në një mesazh të shkurtër në “Facebook” se nga e shtuna në orën 10:00 mbyllen të gjitha hyrje-daljet me Greqinë, si linjat ajrore, ashtu edhe ato tokësore me autobus.

DUKE NISUR NGA DITA E NESËRME NË ORËN 10.00 MBYLLEN HYRJE – DALJET ME GREQINË PËRMES LINJAVE TË TRANSPORTIT AJROR DHE TOKËSOR ME AUTOBUS! FRIKË ASPAK, KUJDES PO!