Termet i fort serisht diten e sotme ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Tërmet në Veneto në provincën e Trevisos. Zona e Valdobbiadene, në kufi me provincën e Belluno.

Sipas il messaggero, Tërmeti u regjistrua në 16.20 në një thellësi prej 11 km, epiqendra 5 km në verilindje të qytetit . Tërmeti u ndje qartë në një zonë të madhe, nga Treviso në Belluno dhe krijoi alarm tek qytetarët, veçanërisht në vendet fqinje si Segusino dhe Miane.

Për momentin nuk raportohet për dëme, por frikë e madhe tek banorët. Disa njerëz telefonuan departamentin e zjarrfikësve për të raportuar se ata ndjenin tronditjen dhe pyetën për pasojat.

Tërmeti 16.20 është ngjarja më e fundit në një seri e gjatë që po ndodh që nga dje. Dy dridhje të ngushta, 3.4 dhe 3.6, u regjistruan në orën 2.45 dhe 2.46 të mëngjesit. Në 3.32 tërmet të ri prej 2.7, në 6.26 të 2.5./shqiptari.net/