“Të të vijë turp na prishe biznesin”/ Fevziu tregon mesazhin që mori dhe i kthen përgjigjen qe se priste

Mbrem ne emisionin e “Opinion”, Blendi Fevziu ka treguar nje mesazh qe ka marrë nga pronari i një night klubi pasi Blendi ben thirrje per te mbyllur klubet dhe cdo vend publik ku mblidhen shume njerez.

Ja cfare thote gazetari:“Më shkruan pronari i një night-klub dhe më thotë ‘të të vijë turp që kërkon mbylljen e bizneseve, po na prish punë’, në fakt turp t’i vijë atij që për dy lekë të qelbura do infektojë gjithë ato njerëz. Shkruan edhe disa fjalë të tjera, por përgjigjen e atyre do ta marrë më mirë,”- tha Fevziu.

Ndaj qe Blendi ka te drejte me shume se kurre Shqiperia ka nevoj per nje izolim 10 ditor qe te ndryshoj dhe te mos preket nga virusi ashtu si beri Kina dhe Italia pas izolimit total ata po permbledhin virusin dhe rastet jane ne renie.

Ndaj me shume kujdes per jeten tone dhe te afermve tone.