Tavë me patate dhe qumësht

Përbërësit

2 gota qumësht
4 kokrra patate (të prera në feta të holla)
1 pako gjalpë
kripë
rozmarinë
100 gr djathë kaçkavall

Përgatitja
1
Merrni një tavë dhe e lyeni me pak gjalpë Lufra. Qëroni patatet dhe i shtroni me kujdes. Sipër i shtoni pak kripë dhe qumështin Lufra.
2
Shtoni rozmarinën dhe djathin kaçkavall të prerë në pjesë të vogla. Në fund shtoni pak gjalpë Lufra në të gjithë tavën.
3
E fusni në furrë për 1 orë, në temperaturë 120 gradë. Pasi te jete gati e nxirrni nga furra dhe shijojeni!

Leave a Reply