Supë me makarona dhe tabletë viçi

Përbërësit

vaj ulliri (ekstra i virgjër )
1 qepë (e grirë imët)
1 karotë (e grirë imët)
1 selino (e grirë imët)
1 lugë gjelle gjalpë
200 gr pasta
1 koncentrat mishi (tabletë viçi )
kripë
piper

Përgatitja
1
Në një tigan me pak vaj ulliri, vendosni për të skuqur qepën. Më pas shtoni karotën, selinonë, gjalpin dhe trazojini mirë. Shtoni dy gota ujë.
2
Tani shtoni Garofalot e ziera anistelle dhe tabletën e viçit. I rregulloni me kripë e piper.
3
I lini për pak minuta dhe në fund e shërbeni në një pjatë. Sipër i shtoni përsëri pak piper. Shijojeni!

Leave a Reply