Stuhia që gjunjëzoi Gjermaninë prek edhe Greqinë/ Ja cfarë pritet të ndodhë

Moti i keq pritet të go dasë Greqinë pasditen e sotme dhe ditën e nesërme. Në një njoftim zyrtar autoritetet greke u shprehën se pritet parashikim i jashtëzakonshëm i përkeqësimit të motit sot të dielën dhe nesër të hënën me stuhi të forta që do të shoqërohen në vende me breshër dhe përkohësisht nga erëra të forta.

NStu njoftimin e bërë zonat që do të preken më shumë janë Epiri, Maqedonia perëndimore dhe qendrore, Thesalia, Sporades, Sterea perëndimore dhe rajonet veriore të Stereas lindore dhe Evia.