Stuhia “Ciara” po prek edhe Shqiperine, ja cfare pritet te ndodhi me motin

Mos u shqetesoni, Vendi yne mbetet në periferi të stuhisë “Kiara”. Edhe pse rrjedhimisht moti paraqitet i paqëndrueshëm, mund te kete mot me reshje të pakta në Veri-Verilindje.

Ndërsa pas dites se merkure, kjo stuhi parashikohet se mund te zbresi drejt Ballkanit Jugor, por gjithsesi do shfaqet mjaft e dobësuar dhe mund të sjellë në Shqipëri forcim të erës dhe reshje me intensitet mesatar.

Fatmirësisht lajmi me i mire per ne eshte se kjo stuhi nuk do të mund të krijojë në vendin tonë emergjenca të natyrës hidro-meteorologjike sepse do të kalojë shpejt dhe me vone do te ri-sjellë mot të kthjellët gjatë fundjavës.