Sporti në zi, ndërron jetë nga kovidi trajneri i njohur

Ish-futbollisti ishte shtruar në spital prej pak ditësh, pasi ishte infektuar me Koronavirus.

Pavarësisht ndihmës së mjekësve për ditë me radhë, Dominisini nuk e mposhti dot virusin dhe u nda nga jeta në moshën 59-vjeçare.

Italiani ka drejtuar disa skuadra të njohura në vendlindje, si Udineze dhe Rexhiana, por suksesin më të madh e kishte me Komon, të cilët në vitin 2000 deri në 2022 i ngjiti nga Seria C deri në elitën e futbollit italian.

© Panorama.al