“Sot është një ditë mjafte e veçantë…”, ja si ekipi i mjekëve shqiptarë “hyn në rrugën” kundër koronavirusit në Itali

Sot mjeket shqiptare qe shkuan vullnetare ne Itali kane filluar zyrtarisht punen e tyre.

Lajmin e bukur e ka dhen vete ministrja e Shendetesise Ogerta Manastiriu me nje postim ne fb ku shprehet se sot eshte nje dite e vecante per ekipin mjekesor qe shkoi ne Breshia.

Ata tanime kane filluar punen e tyre kaq humane perkrah stafit italian ne sherbim te pacienteve te prekur me Covid-19.

Kujtojme qe ajo zone ku ata kane shkuar eshte nje nder vatrat e virusit dhe ata jane ne sherbim bashke me stafin mjekesor italian ne spitalin civil te Breshias.

“#FORCA ” shkruan Manastirliu.