Si pritet te jete fundjava dhe fillimi i javes dhe a do te jene te pranishme rreshjet e shiut? Ja parashikimi i

Me këtë fundjavë do të përjetojmë verë të vertetë.

Kështu përgjithësisht do të ketë mot me diell dhe vranësira të larta shtresore të cilat do të përfshijnë kryesisht jugun e qendrën e vendit. Në alpe shi i izo luar mesditën e së dielës.

Era do të fryjë juglindje dhe veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 ballë.
Temperaturat do të shënojnë rritje ku do te kapin edhe 31 grade celcius ne zonat bregdetare, perkatesisht ne diten e shtune, ndersa ne diten e diel pritet nje freskim i motit ku temperaturat pritet te bien me 2 grade celcius duke u shoqeruar keshtu edhe me alternim te vranesirave.

Ku me pas fillimi i javes pritet te jete me rreshje te izoluara shiu thuajse ne te gjithe territorin e vendit.

Ju urojmë një fundjavë të bukur pranë natyrës