Shuhet në moshë të re aktori shqiptar: Dedikimet për të janë rrënqethëse

Një lajm i hidhur për artin shqiptar. Është ndarë sot nga jeta aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës Enver Kaçaniku.

Lajmi u bë i ditur nga këngëtari Shkumbin Kryeziu përmes një postimi në Instagram.

“Pu sho i qetë miku jonë i dashur z.Enver Kaçaniku, njeri me zemër të madhe si një det i madh që nuk i kthen lumenjtë mbrapsht! Do të na mungosh në këtë jetë”, shkruante artisti për mikun e tij. Kaçaniku është i njohur për rolin e tij në “Kako Umreti” në vitin 1972, dhe “Migjeni” në vitin 1990.