Shmangni daljet, sot i nxehti afrikan në vend, ja sa do të shkojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Shqiperia MBETET ne dominimn e motit te qendrueshem i cili do te sjelli MBIZOTERIM te kthjellimeve gjate gjithe dites ne zonat bregdetare. Gjithashtu dhe pjesa tjeter e vendit do te jete me kthjellime, POR gjate mesdites dhe pasdites ne zonat malore priten kalime te pakta vranesirash.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 39°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim mbi 3 balle.