Shkon me pushime ne Sarand por ve duart ne koke se sa lek kushton parkimi

Jemi ne muajin Qeshor kur te gjithe po behen gati qe te kalojne pushimet verore buz detit.Por si gjithmon cmimet jane shume te larta per njerezit e thjeshte dhe me rroga te ulta.

Ndaj ka dhe pak abuzim ku cmimet ne 3 muajt e veres pesojne nje rritje te lart sa dhe nje parkim ne Sarande kushton 5 mij leke sikur te jesh ne Rome.

Mesazhi eshte nisur nga nje qytetar nga Elbasani qe ka kaluar nje fundjave ne Sarande kur ka parkuar makinen ne nje parking ne Sarand ku ka kushtuar 5 mije leke.

I habitur nga ky cmim ai ka paguar pasi nuk kishte ku ta parkonte makinen duke thene se as ne Rome nuk kushton kaq shume.

Cili eshte komenti juaj per kete ngjarje??