Shiu bën namin në Elbasan/ Pak minuta dhe gjithë qyteti mbushet me ujë…

Kushtet e paqëndrueshme të motit vijojnë të shoqërojnë vendin tonë. Kësaj here epiqendër e motit të keq është bërë Elbasani, i cili është go ditur nga një shi i dendur mesditën e sotme.

ABC mëson se janë për mby tur disa segmente të ndryshme të rrugës Elbasan-Papër.

Si pasojë e reshjeve të shumta kanalet kanë dalë nga shtrati, ndërkohë që në aksin kryesor rrugor janë grumbulluar mbetje inerte të cilat janë spostuar nga reshjet e shiut.

Disa automjete kanë ndaluar në anë të rrugës deri nSho përfundim të reshjeve të shiut, ndërsa fatmirësisht deri tani nuk raportohet për incid
ente. m.v/abcnews.al