Thursday, September 28, 2023
HomeSHENDETShenjat dhe simptomat e një infeksioni të veshkave qe duhet te shkoni...

Shenjat dhe simptomat e një infeksioni të veshkave qe duhet te shkoni menejere tek doktori

Simptomat e infeksionit
Është e zakonshme të përjetoni simptoma të përgjithshme infeksioni kur zhvilloni një infeksion në veshka. Shumica e njerëzve me infeksion të veshkave kanë temperaturë të lartë.

Ju gjithashtu mund të përjetoni të dridhura, lodhje , të përziera dhe një ndjenjë të përgjithshme të të qenit mirë.

Infeksion i veshkave mund të shkaktojë gjithashtu simptoma të tilla si marramendje , presion të ulët të gjakut dhe rritje të rrahjeve të zemrës

Është e rëndësishme te beni vizite tek doktori dhe të merrni trajtim sa më shpejt që të mundeni transmeton shiko.news

Kjo ndodh sepse nëse një infeksion i veshkave nuk trajtohet, infeksioni mund të përhapet përtej traktit urinar dhe në gjak. Nëse kjo ndodh, ju mund të përjetoni një ndërlikim kërcënues për jetën e njohur si sepsë , e cila shkakton simptoma të tilla si presioni shumë i ulët i gjakut, dëmtimi i organeve dhe nganjëherë vdekje.

Ndryshimet urinare
Shumë njerëz me infeksion të veshkave vërejnë ndryshime në urinimin e tyre. Ju mund të keni një ose më shumë nga simptomat e mëposhtme:

Dizuria, ose një ndjesi djegieje ose dhimbje kur urinoni

Urinimi i shpeshtë
Të kesh urgjencë për të urinuar edhe nëse nuk keni per te bere

Urinë e errët, me erë të keqe, të përgjakshme ose të turbullt transmeton shiko.news

Megjithatë, nëse përjetoni ndryshime urinare me dhimbje në krahë dhe simptoma të tjera të lidhura me infeksionin, është më mirë të flisni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor për opsionet tuaja të trajtimit transmeton shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe