Shembet hoteli i madh i karantinës, 70 persona nën rrënoja

Koronavirusi eshte bere lajmi i dites te gjithe flasin per te dhe ai po shpenzon miliona dollar nga shtete te ndryshme te botes per ta ndaluar por nje lajm ndryshe vjen nga Kina.

Por një hotel 5 katësh, i cili përdorej për të strehuar personat me koronavirus në karantinë, u rrëzua në Kinë diten e sotme. Sipas gazetës angleze, “Mirror”, hoteli ka zënë poshtë të paktën 70 persona.Dhe gjendja e tyre nuk eshte e mire.

Pas virusit ndodh dhe kjo ngjarje ne Kine.

Hoteli ndodhet në qytetin Quanzhou dhe ishte ndërtuar në vitin 2018 per te infektuarit e ndryshem.

Të paktën 28 persona janë nxjerrë nga rrënojat. Ende nuk dihet se përse është shembur godina. Forcat e sigurisë po tentojnë të shpëtojnë njerëzit e ngecur nën rrënoja.

Dhe shpresojne te gjejne jete njerezit.

Video