Serisht Tërmeti godet Shqipërinë. Lëkundjet ndjehen në Tiranë dhe disa qytete

Shqipëria shkundet sërish nga tërmetet.

Një tëmet me magnitudë 4.7 është ndjerë ditën e sotme në disa qytete të vendit. Sipas EMSC, epiqendra ka qenë 2 km në veri të Koplikut teksa tërmeti ka qenë i madhësisë 4.7 ballë.

Thellësia e goditjes ka qenë vetëm 5 kilometër, që ka bërë që lëkundjet të ndjehen shumë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë, Lezhë dhe Shkodër.

Kjo është goditja e pestë sizmike në këtë zonë brenda 12 orëve.