Rikthehet acari ne vendin tone, merrni masa, ja ditët më të ftohta që po vijnë

Java do te nise me mot te kthjellet dhe me vranesira te lehta ditet dp te jene me diell dhe me nje mengjes te ftohte.

E Hena dhe e Marta jane dite me temeperatura normale por gjate dites se Mërkurë kemi ndryshim gradual të situatës meteorologjike pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Te Mërkurën nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin dhe java ne vazhdim pritet te jete me reshje shiu dhe vranesira .

Dhe ne vendet malore rikthehet reshje te lehta debore por nga dita e premte moti do te jete i kthjellet ne te gjithe vendin dhe temperaturat do te bien ndjeshem.