Rikthehen sërish lëkundjet në qytetin e Durrësit mësoni ku ishte epiqendra

Durresi lekundet perseri dhe epiqendra ka qenë 4 km në veriperëndim të Shijakut, me magnitudë 3.0 të shkallës Rihter.

Nuk duhet te shqetesoheni se kjo lekudje eshte e lehte dhe sizmologet thone se jane normale dhe nuk duhet te shqetesoheni.

Dihet qe pas 26 nentorit lekundjet do te jene normale dhe ne muajt ne vazhdim megjithese jane lekundje te lehta dhe do vijne duke u pakesuar me shume dhe u qetesuar.

Shpresojme me te miren.