Po vjen tetori dhe vapa s’ka ndërmend të ikë/ Ja sa gradë do të shkojnë temperaturat sot

Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave në vend ku zonat veriore dhe zona të izoluara në qendër të vendit të rrezikohen nga momente me pika shiu.

Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim të dukshme të motit duke bërë që kthjellimet të dominojnë në një pjesë të mirë të territorit. Gjatë natës i gjithë vendi karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por mesdita do te ruajë vlera konstante duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësinē mbi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim nhi 3 ballë.