Po na habit gruaja e Bujar Qamilit: Ik ku të duash vetëm në darkë më sill…

Eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare me nje ze shume te bukur.

Ai ka nje jete qe kendon ne gezime dhe evente te ndryshme.

I pyetur nëse bashkëpunime të tilla i kanë sjellë xhelozira në çift, Qamili tha në:Më thonë a bëhet xheloze gruaja? Mua gjithmonë me gruan më ngatërrojnë.

Gruan e kam artiste, nuk do me dit gjë hiç. Vetë më thotë shko nga të duash vetëm hajde në darkë dhe silli paratë në shtëpi.

Jeta duket e qete dhe e lumtur.

Qamili: Nuk ka nevojë me punu. Sot kam ardhur po bëj emisionin tuaj, ajo është në Dubrovnik. Ka shku me shoqe atje ty bo qejf. I kam thënë, çfarë të duash bëj gjithë ditën, në darkë hajde në shtëpi.

Por kur bëhet fjalë tek ekonomia e shtëpisë, as Bujar Qamili nuk bëj përjashtim nga shumica e shqiptarëve.

Qamili: Paratë i fitoj unë. Ne me të vërtetë fitojmë para por unë kam kënaqësi kur ja çoj paratë që fitoj gruas, por më kënaqësi kam kur i blej të dashurës një parfum. Tregoj të drejtën, ndoshta bëra gabim.

I urojme jete te gjate kenge te bukura dhe dite te qeta.