Shembet pallati 12-katësh në plazh prishen mbi 100 apartamente

Në Miami të Floridas eshte shembur pjesërisht pallati 12 katësh duke demtuar disa të lënduar.

Sipas BBC, një operacion i madh shpëtimi është duke u zhvilluar në Miami-Dade County, Florida, pasi një ndërtesë 12-katëshe u shemb pjesërisht gjatë natës.

Në vendin e ngjarjes raportohet se janë 80 automjete të ekipeve të shpëtimit. Policia gjithashtu po ndihmon në operacionin e shpëtimit me ekipet e zjarrfikëses.

Ndërsa ende nuk ka asnjë deklaratë zyrtare se sa njerëz janë lënduar dhe ne oret ne vazhdim presim lajme te reja.

Sipas një raporti të ABC News, të paktën tetë persona u dërguan në spi tal.

Shpresojm qe cdo gje te shkoje mire dhe pa probleme.

video