Pleqtë ndahen se plaku ra në dashuri. “Cdo gje prisja, por që të ndahesha, kurrë se mendoja” Historia qe po i habit te gjithe gjykatesit

Sipas te dhenave te isntatit ne shqiperia nga 100 martesa 24 divercohen.Mosha kryesore per divorc eshte mosha 30 vjec.Cfare po ndodhe me shqiptaret qe ndarjet jane kaq te shumta aq me teper qe divorcet jane ne rritje ne 2050 kjo shifer do te trefishohet.

Nje histori ndryshe divorci ka ndodhur me nje cift 65 vjec qe jetojne ne kryeqytet qe ata pas 30 vjetesh martese gruaja ka kerkuar divorcin.

Nuk eshte degjuar kurre me pare qe ne shqiperi te ndodh dicka e tille dhe ne moshe 65 vjecare cpo ndodh keshtu?

Ajo ka kapur bashkeshortin me nje grua tjeter duke vjelur ullirin bashk dhe ajo vinte ta shoqeronte deri ne shpi.

Gruaja gjyshe ka kerkuar divorcin nga bashkeshorti per shkak te mardhenies se burrit me nje grua tjeter.

Nuk e prisja kurr dicka te till pas 30 vjetesh te ndodh keshtu.

Per me shume shikoni videon.