Pispili me Spinaq

Përbërësit

500 gr miell misri
1 tufë qepë e njomë
300 gr kos
300 gr spinaq
100 ml ujë
majdanoz
kripë
piper
1 vezë
1 lugë kafeje sodë buke

Përgatitja
E presim spinaqin hollë së bashku me qepën dhe majdanozin.Në një tas veçmas hedhim miellin e misrit, ujin e ngrohtë, kripën dhe sodën. E përziejmë pak masën dhe shtojmë përbërësit e tjerë një nga një.I përziejmë mirë të gjithë se bashku.E lëmë brumin të qetësohet 3 minuta.Lyejmë tavën me vaj dhe hedhim masën që përgatitëm.E fusim në furrë për 30 minuta në 170 gradë Celsius.

Leave a Reply