Peson atak kardiak gazetari 52-vjecar ne plazhin e Shingjinit

Nje lajm i rend vjen diten e sotme ku mesohet se ka pesuar atak kardiak gazetari Isuf Kadriu. Ai ishte korrespodenti i Evropa e Lirë në Shkup.

52 vjecari ka qen me familjen me pushime ne plazhin e SHingjinit ku mesohet se ka humbur jeten pasi eshte futur ne det.

Edhe pse iu dha ndihma e pare ai nuk ja ka arritur qe te shpetoje.

Nje humbje e madhe per familjen dhe boten e gazetarise.

Ai ka lënë mbrapa vetes gruan dhe tre fëmijë, por dhe një trashëgimi të pashlyeshme me punën e tij në REL.