Pasi u kthye dje nga Gjermania, këngëtari i njohur shqiptar del pozitiv me koronavirus

Koronavirusi eshte tashme ne te gjithe boten dhe eshte ne periudhen ku te gjithe po perpiqen qe ta ndalojne dhe shpresojme qe do ta ndalojme prandaj duhet te rrime ne shpia qe te mos infektohemi keshtu ka ndodhur dhe me këngëtari shqiptar shumë i njohur në Kosovë Muhamet Sejdiu.

Ai eshte kthyer nga Gjermani ne Kosove dhe ai eshte infektuar dhe eshte pozitiv

Transmetohet nga gazeta “Blic” se këngëtari është pyetur nëse është i vërtetë lajmi se është prekur nga sëmundja ai është përgjigjur: “Po, është e saktë”.

Por pasi ai eshte infektuar bashke me te eshte infektuar dhe bashkeshorja e tij.


I urojme sherim te shpejte.