Pas Shqiperis vendi fqinj lekundet nga nje termet diten e sotme

Pas shqiperise një lëkundje tërmeti sapo është regjistruar në Greqi diten e sotme por pa pasoja.

Epiqendra ishte shumë pranë qytetit të Larissa.

Lëkundja ishte e magnitudës 4.8 të shkallës Rihter dhe cdo gje ka shkuar mire pa probleme

Kujtojmë se ditët e fundit Greqia po përjeton tërmete me magnitudë të ngjashme po ashtu dhe vende te tjera ne ballkan jane lekundur nga termete me magnitute te ulet.