Oh sa të mirë, ! ‘Doktori i Mrekullive’ i jep fund beqarisë.Ja me ke martohet

Me një ceremoni mjaft të veçantë dhe me numër të kufizuar të ftuarish, ‘Doktori i Mrekullive’ i ka dhënë fund beqarisë.

Aktori i njohur për rolin e tij të “Ali Vefa” në serialin televiziv turk ka kurorëzuar dashurinë me aktoren Ece Çeşmioğlu

Çifti ka zhvilluar dasmën e tyre, ku duket se janë shumë të lumtur krah njëri-tketrit.

Kujtojmë se këtij seriali i ka ardhur fundi dhe në Turqi është transmetuar episodi i fundit.

Seriali turk përfundoi me një dasmë, atë të Aliut dhe Nazllës, ku morën pjesë të gjithë personazhet.


Shkak për përfundimin e serialit që theu rekorde shikueshmërie është bërë aktori Taner Olmez, i cili është shprehur se duke qenë se ka patur peshën kryesore, është lodhur nga ky rol dhe nuk mund të vazhdojë më.