Nuk paska qetësi toka/ Shkundet sërish nga tërmeti ky vend afër Shqipërisë:

Greqia është god itur nga një tjetër tërmet dhe për fat të mirë nuk ka pasur dë me në njerëz. Shteti grek ka përjetuar një tërmet me madhësi prej 4.8 shkallës të Rihterit, raporton Qendra Evropiane e Sizmologjisë.

Epiqendra ishte në një thellësi prej 38 kilometrash, 15 kilometra në jug të qytetit të Aiglo dhe 28 kilometra në juglindje të qytetit të Patras.

Lëkundje të dobëta janë ndjerë edhe në Krini që ndodhet 3 km nga epiqendra, Naupacte 28 km larg dhe Amaliada (pop. 16,800) 68 km larg. Nga të dhënat paraprake, bëhet me dije se tërmeti nuk ka pësuar dëme të konsiderueshme.