Nena 40 vjecare humb jeten bashke me vajzen 6 vjecare pasi u perpoq qe ta shpetonte ate

Amerik-Një nënë ka humbur jeten pasi u kthye me nxitim në shtëpinë e saj të djegur në një përpjekje për të shpëtuar vajzën e saj 6-vjeçare të ngecur brenda.

Incidenti ndodhi rreth orës 12:30 të mëngjesit të së shtunës,

Gruaja 40-vjeçare shkoj ne shtepi pasi vajzat ishin të gjitha duke fjetur brenda shtëpisë.

Por mamaja dhe vajza e saj Madelyn nuk ia dolën dot te dilnin nga shtepia.

Familjaret kane ngelur pa fjale dhe nuk e prisnin qe nena me vajzen te humbnin jeten brenda ne shtepi ku u mbulua nga flaket.

Një faqe GoFundMe për familjen tashmë ka mbledhur mbi një çerek milion dollarë në vetëm pak ditë me afro 3,500 njerëz që kanë dhuruar në mbështetje të familjes deri më tani, sipas WABC .

Zyra e Prokurorit të Qarkut Monmouth i tha se shkaku i zjarrit nuk është përcaktuar ende.