Ne Shqiperi ka mberritur ilaci shume i perfolur ne bote,Dr Pellumb Pipero: Ja rezultati tek pacientet e infektuar

Pas gjithe keto dite ne karantine shpresojme qe ne Shqiperi te bie piku i te infektuarve pritet qe gjendja te normalizohet

Por mjeku i njohur Pellumb Pipero thote ne nje lidhje live me skype per emisionin “Open” ne Top Chanel se ka mberritur ne Shqiperi edhe ilaci me i diskutuar per momentin me emrin “Klorokina”.Dhe shpresojme qe te kete efekte pozitive tek pacientet.

Mjekimi i perdorur prej shume kohesh me klorokine kunder malaries ka treguar se eshte efikas edhe per sherimin e te infektuarve.

Prej ditesh ka arritur ilaci qe po ben namin ne bote “Klorokina”. Kemi rezultate shume te mira, por eshte ende heret, deklaroi mjeku Pipero.