Ndahet nga jeta mengjesin e sotem aktori i njohur vlonjat

Ndahet nga jeta ne moshen 81 vjecare aktori i njohur vlonjat Vasillaq Godo.

Vasillaq Godo ka humbur jeten diten e sotme ndersa lajmin e kane publikuar miqt e tij ne rrjetet sociale.

Nje aktor brilant qe do ti mungoj artit shqiptar.

Ai shuhej për rolin e Isa Boletinit, tek “Nëntori i Flamurit” në ’82-shin, ku iu desh të shoqërohej me disa gjimnazistë nga Kosova, që sapo ishin arratisur nga ish Jugosllavia dhe ishin strehuar ato kohë tek konvikti i shkollës Tregtare, për t’u “huazauar” kështu dialetktin.

Po ashtu njihej për Hodo tek “Lidhur si fishekë gjerdani”, e me dhjetëra e dhjetëra rolet që ai ka në fondin e artë të teatrit dhe filmit