Mos blini me salce domatesh.Ja cfare thote AKU per to.

Cdo ushqim qe futet ne shqiperi nuk eshte i kontrolluar dhe eshte e frikshme konsumimi i tyre pasi ne kete vend asgje nuk ka kontroll.

Keshtu eshte raportuar dhe nge AKU qe ka marrë mostra të këtyre produkteve. Nga 11 mostra salcash domatesh, 4 prej tyre rezultuan negative. I dërguam në laboratorë të akredituar, presim përgjigje zyrtare për mostrat e tjera”, tha Allkoshaj.

Ndaj tani pritet pergjigja perfundimtare per to.

Tani duhet te beni kujdes me gjerat qe blini e mira eshte qe salcen e domateve ta beni ne muajin gusht ku domatet jane te lira dhe kane me shume mundesi te jene bio qe keshtu duhet te kujdesemi vete per ushqimin se perndryshe pasojat do te ndihen ne trupin tone.

Video