Mjekja e famshme thote: Ja çfarë duhet të bëni çdo ditë që të shëroheni nga çdo sëmundje!

Per nje jete qe te jeni larg semundjeve dhe doktoreve jane disa keshilla qe vijne me specialiste te kesaj fushe.

Mjeket japin keto keshilla per te gjithe ne.

Zgjohuni heret dhe beni ecje ne ndonje koder apo ndonje vend me pyje per te thithur ajrin e paster qe ata kane.

Ecni ne rere zbathur sepse kjo ju ben shume mire.

Pini uje nga shishe qelqi dhe un te paster apo burimor.

Ushtrohuni ne ajrin e paster dhe beni ushtrime.

Ecni cdo dite nga 20 minuta dhe shtojeni nga 10 minuta cdo dite.

Flini sa me heret dhe zgjohuni heret.

Hani sa me shume fruta perime bio.

Behuni pozitiv dhe buzeqeshni dhe do te keni jete te lumtur.