Metereologet paralajmerojne reshje shiu.Në këto qytete do ketë rreshje shumë të dendura

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por në disa zona do të ketë edhe reshje.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 14°C, në zonat e ulëta nga 16ºC në 21°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 24°C.

Era do të jetë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 5 ballë.