Me ne fund Gilberta pranon se cili nga konkurentet i pelqen shume

Gilberts, bukuroshja nga Lushnja, konkurrente e ‘PerPuthen+40’ ne puntaten e sotme ishte ne qytetin e saj te lindjes ne Lushnje, ku edhe realfzuan takimin e radhes me Samiun.

Iliri, vihet ne dijeni per diten e takimit te Gilbertes me Samiun, dhe poston ne Instagram nje foto me kontekst Gilberten.

Gilberts e merr vesh kete pak minuta para takimit dhe kjo e zbehi takimin e tyre, pasi mendja e Gilbertes ishte tek postim i llirit.

Pas pjeses se pare se takimit te tyre, komentohet ne studio situate e krijuar mes trekendeshit Gilberta, lliri dhe Samiu.

Ajo zihet ngushte dhe pranon publikisht se ka ende nje ndjenje pelqimi per llirin pavaresisht asaj cka kishte ndodhur puntatat e kaluara.

Kjo e ben Samiun te ndihet keq dhe ne siklet, por e pranon faktin qe Gilberta ndjen per llirin, pasi kjo eshte dicka qe shihet nga larg dhe nuk eshte e veshtire te kuptohet.

Kete gje ajo e merr vesh pak minuta para takimit te saj me Samiun.
Takimi u realizua ne Lushnje, ne qytetin e saj te lindjes ku dhe babai i Samiut ka lindur.
Gjate takimit mes te dyve nuk munguan puthjet dhe perqafimet, apo epitetet dashurore, sidomos nga ana e Samiut, pasi Gilberta dukej me e zbehur karshi tij.

Duke komentuar takimin e tyre ne studio, permendet shume lliri dhe kjo sikur i dha zemer qe Cilberta te zbrazej, te fliste troc ate qe ndjente dhe tregon arsyen perse zgjodhi Samiun ne fillim.

Zgjodha Samiun per inat te llirit sepse e dija se lliri ndjente nje konkurrence ndaj Samiut, ishte xheloz per te, kjo eshte ne fillim, por sot une ndjej nje pelqim edhe per Samiun, nuk me ka ndodhur kurre te kem pelqim per dy persona njekohesisht.