Lekundje termeti Durrësi dhe Tirana diten e sotme ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Nje lekundje e lehte me magnitudë 3.3 e shkallës Rihter është ndjerë pak minuta më parë në zonën e Durrësit dhe Tiranës por lekundje te tilla jane normale dhe nuk kane pasoja.

Lëkundja ka zgjatur pak sekonda dhe cdo gje eshte kthyer ne stabilitet.

Epiqendra e tij ka qenë 11 km në veriperëndim të Shijakut, dhe 30 km në perendim të Tiranës.

Thëllësia e tërmetit ka qenë 10 km por nuk ka pasur deme apo probleme.