Lekundet serishte Greqia.Ja ku ishte epiqendra dhe sa balle ishte

Kreta lekundet serishte nga nje termet.Greqia eshte vend me nje aktivitet sizmik.Ndaj lekundjet kane qene te pranishme cdo jave ne Greqi.

Kesaj here termeti ka qene ne Krete dhe zonen pereth ne oren 17:02 por fatmiresishte nuk ka pasoja.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 sipas shkallës Rihter, ndërsa thellësia fokale ka qenë 13 km dhe nuk ka pasur demtime dhe pasoja ndaj cdo gje eshte normalizuar.

Deri më tani nuk ka raportime për persona të lënduar apo dëme materiale.

Shpresojm qe cdo gje te qetesohet.