Lekunden disa qytete bashkë, ja sa ishte tërmeti që sapo ra diten e sotme ne Shqiperi

Një tërmet me magnitudë 2.4 e ka lekundur mëngjesin e sotëm Shqipërinë.Termeti eshte i lehte dhe pa probleme.

Sipas EMSC-së, tërmeti u regjistrua në territorin e Shqipërisë, teksa dridhjen janë ndjerë edhe në Prizren dhe Dragash në Kosovë.

Termete te tilla jane normale dhe nuk japin probleme.

Shpresojme cdo gje te shkoje mire.