Saturday, September 30, 2023
HomeNEWSLajmi fundit.Jepet vendimi për tri infermieret që dhunuan të moshuarën

Lajmi fundit.Jepet vendimi për tri infermieret që dhunuan të moshuarën

Gjykata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për 3 infermieret qê akuzohen për dhunimin e të moshuarës në azilin “Orenda”.

Arrestimi i tre infermiereve ka ardhur pas publikimit të video-s ku një e moshuar dhunohej nga infermierja Aurona Pelaj. Ndërsa dy infermieret e tjera Altina Rexhepi dhe Remzije Kuqi, filmonin ngjarjen dhe qeshnin me dhunën e ushtruar ndaj të moshuarës, nënë dëshmori.

Babai i infermieres Aurona Pelaj ka treguar për mediat se gjendja shëndetësore e vajzës së tij nuk është e mirë pas ngjarjes së rëndë.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe