Lajm i mire/ Me ne fund del data se kur do levizim me makina pa marr leje

Kan dalur masat e reja nga kryeministri Rama se kur do hapen restorantet baret dhe kur do filloj levizja e lire e makinave sepse njerezit mezi po presin te dalin dhe te fillojne me punet qe kane lene per te bere.

Nga data 11 maj do të zgjerohet lëvizja e automjeteve pa autorizim brenda qarqeve nga ora 05-17:30. Ndërkaq të gjithë të riatdhesuarit do të vetëkarantinohen në banesë per te ruajtur me kujdes situaten ku jemi.

Në datën 18 maj pritet që të hapen baret dhe restorantet, ndërkohë që kreu i qeverisë shtoi se masat mund të ndryshojnë në varësi të epidemisë.

Po në datën 11 maj do të hapen parukeritë, berberët, klinikat dentare, dhe dyqanet në qendrat tregtare.