Lajm i keq për ata që janë me pushime,/ Shi dhe breshër, ja çfarë pritet të ndodhë me motin ditët në vijim

0
239

Moti ne muajin gusht pritet te jete me vranesira dhe me kthjellime.Duke nisur nga dita e nesërme temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme. Sipas Sipas sinoptikanëve gjatë ditës së premte moti do të karakterizohet nga vranësira të dendura, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe breshër në disa zona malore, si dhe me shkarkesa elektrike.

Ndërkohë, sa i përket temperaturave ato ditën e nesërme nuk pritet që t’i kalojnë 30 gradë celcius.

Edhe ditën e shtunë dhe të dielë temperaturat do të vijojnë të ulen ku pritet të shkojnë deri në 27 gradë celsius.

Por, sa i përket javës tjetër mos u trembni pasi vera do të vijë sërish. Reshjet do të largohen dhe temperaturat do të shkojnë deri në 38 gradë celisus.

Pritet qe i nxehti afrikan te largohet nga vendi yne dhe moti te jete me temperatura me te uleta.